Krimmlerské vodopády a Zell am See

Jednodenní výlet do Zell am See a na Krimmlerské vodopády

--------------------------------------------------------------------------

Dostupnost   :       autem

Vzdálenost    :       Zell am See          cca 60 km

                           Krimmlerské vodopády       cca 100 km

Cesta           :       z Flachau směr Wagrain , St. Johan i. Pongau , Zell am See , Mittersil - zde odbočit na silnici č. 165 a pokračovat do malé vesničky Krimml

 

Zell am See

-------------

Klimatické lázně ( 757 m.n.m. ) , cca 9000 obyvatel , středisko zimních sportů a turistiky.

Osada byly založena v r. 740 salzburskými mnichy,ale pravý rozkvět přineslo až 19. století,kdy se začala rozvíjet turistika a alpinismus.Na náměstí je zajímavá věž Vogtturm ze 13. století a několik renesančních a barokních domů.Návštěvu lze spojit s vycházkou okolo jezera,případně kombinovat s plavbou lodí.V jezeře je možné také koupání.

Z města vede několik lanovek usnadňujících dosažení okolních vrcholů.Nejvyhledávanější je lanovka na Smittenhohe ( 1.965 m.n.m. ),odkud je nádherný výhled na jezero i vrcholky Vysokých Taur a masiv Grossglockneru.Na vrchol lze jít i pěšky ( cca 3 hodiny chůze ).

Cena jízdného :                          dospělí                   mládež(nar.1991 - 1993)            děti(nar.1994 - 2004)

                     nahoru i dolů        21,- E                          16,8 E                                      10,5 E

                     jen nahoru           16,8 E                         13,4 E                                        8,4 E

Při zakoupení rodinné jízdenky je jedno dítě zdarma.Děti ve věku do pěti let jsou zdarma.

 

Krimmlerské vodopády

---------------------------

Krimmlerské vodopády se nacházejí v Národním parku Vysoké Taury ( Hohe Tauern ) , poblíž vesnice Krimml.Vodopády vytváří říčka Krimmler Ache vyživovaná ledovci hlavního alpského hřebene.Téměř 40.000 litrů vody za sekundu se řítí ve třech kaskádových stupních z výšky 380m.Jde o jedny z největších vodopádů ve střední Evropě.

Ke spodnímu stupni (cca 1 000 m.n.m.) se dostanete z obce Krimml po půlhodině pohodlné chůze,kde můžete sledovat burácející vodní proud,jenž padá z výšky 65 metrů.Podél vodopádu stoupá asi 4 km dlouhá cesta pro turisty s vyhlídkovými místy,kde jemožné si vodopády prohlédnout z různých výšek a úhlů.Je nutné říct,že mimo vyhlídková místa je možné vodopády pouze slyšet,neboť všechny 3 stupně vodopádu vystupují z hustého lesa.Střední vodopád je nejmenší,padá přes třicetimetrový blok skalních ploten,jejichž horní hrana se nachází v nadmořské výšce 1 300 m.Tady stojí chata,kde je možné se občerstvit před výstupem podél hořejšího stupně,tentokrát vysokého 60 metrů.Poslední vyhlídka je nad jeho horní hranou.

Vstupné  :     dospělí              1,8 E

                    dítě(6 - 15let)    0.5 E

                    parkovné           4,0 E

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.